Featured

Strona internetowa nie musi słono kosztować?

Firma pragnąca się rozwijać, dotrzeć do szerokiego grona odbiorców przy stosunkowo niewielkich kosztach i zwiększyć zyski ze sprzedaży, powinna zadbać o posiadanie dobrze zoptymalizowanej strony www. Obecność w Sieci jest niemalże koniecznością dla przedsiębiorstwa. Nie trzeba jednak dużych nakładów finansowych, aby móc posiadać własną witrynę. Najdroższa opcją jest zlecenie stworzenia strony www od podstaw zewnętrznej firmie, zgodnie ze swoimi indywidualnymi wytycznymi. Na szczęście do dyspozycji jest więcej tańszych i szybszych sposobów.

Tanie strony www – jak je stworzyć bez nadwyrężania budżetu?

Okazuje się, że stronę internetową można stworzyć relatywnie szybko i bez większych kosztów. Możliwe jest nawet uniknięcie konieczności korzystania z usług informatyka. W Sieci jest wiele skutecznych sposobów na stworzenie własnej witryny i to w kilka godzin oraz bez znajomości skomplikowanego języka programowania. Zaletą gotowych rozwiązań jest to, że wiążą się one z niewielkimi kosztami. Możliwe jest zaoszczędzenie na programistycznym wdrożeniu strony i wykupowaniu usługi hostingowej. Mając do dyspozycji gotowe rozwiązanie, uruchomienie witryny internetowej staj się łatwe i szybkie. W każdej chwili można też sprawdzić, jak działają konkretne elementy składające się na stronę. Co więcej, treściami na niej można zarządzać samodzielnie. To od nas zależy, w jaki sposób rozmieścimy poszczególne elementy i treść. W dowolnym momencie można wprowadzić modyfikacje na witrynie.

Takie możliwości oferuje strona www na gotowym szablonie. W Sieci nie brakuje przeróżnych narzędzi pozwalających na stworzenie własnej witryny. Można wybrać szablon dla non-profit lub pusty szablon z propozycją układu, gdzie można wstawić swoje zdjęcia, przyciski i inne elementy. Jeśli ktoś potrzebuje strony internetowej do prowadzenia e-sklepu, to najszybszym i najtańszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na gotowe oprogramowanie, czyli na sklep w modelu SaaS. Wystarczy wybrać najbardziej odpowiadający pakiet, aby jeszcze tego samego dnia mieć do dyspozycji swój własny sklep online. Wariant abonamentowy jest świetną opcją dla małych i nowopowstałych firm, z ograniczonym budżetem. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa można przejść na bardziej rozbudowany pakiet, czyli z większą liczbą funkcjonalności.

Featured

Czas na stworzenie strony www

W obecnych czasach trudno jest funkcjonować firmie bez posiadania strony internetowej. Możliwe jest jej stworzenie przy niewielkich kosztach, decydując się na gotowe rozwiązania, ale nie zawsze jest to najbardziej optymalna opcja. Strona www powinna zostać stworzona zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami firmy oraz być dostosowana do profilu branży. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie autorskiej witryny i powierzenie tego zadania profesjonalistom z doświadczeniem.

Tworzenie strony www – od czego zacząć?

Jeszcze przed skontaktowaniem się z firmą zajmującą się tworzeniem stron, należy określić potrzeby biznesowe przedsiębiorstwa. Niektórzy potrzebują witryny stricte do sprzedaży, drudzy do zwiększenia rozpoznawalności marki, a jeszcze inni do przedstawienia oferty. Opracowywanie projektu powinna opierać się na użytkownikach strony i celu, dzięki czemu łatwiej będzie dobrać odpowiednie elementy. Potrzeby klienta i użytkowników można poznać dzięki briefowi. Ważne jest to, aby został właściwie skonstruowany i prawidłowo wypełniony. Im więcej szczegółów zostanie w nim zawartych, tym możliwe będzie stworzenie lepszego projektu. Kolejnym krokiem jest opracowanie makiety, czyli pierwszego projektu wyglądu witryny. Jest to nic innego jak koncepcja jej działania, wraz z rozmieszczeniem poszczególnych elementów. Na podstawie takiego szkicu graficy i programiści będą mogli zająć się kolejnymi etapami prac.

Podczas tworzenia strony internetowej należy zadbać o oprawę graficzną. Dalej jest kwestia kodowania witryny i dopasowania grafik. Konieczne jest wybranie odpowiedniego języka programowania. Kolejnym etapem jest wybór domeny i serwera. Domena jest nazwa strony, która musi zawierać nazwę firmy. Z kolei na serwerze przechowywane są baza danych i wszystkie pliki znajdujące się na stronie. Ważne jest to, aby wybrać serwer ze stałym dostępem do zasilania i sieci internetowej. Lepiej jest unikać darmowych rozwiązań, które wiążą się z wieloma ograniczeniami, niestabilnością i sporą ilością reklam. Warto także zainstalować system do zarządzania treściami na stronie, czyli wdrożyć CMS. Na koniec należy przeprowadzić testy, czyli sprawdzić poprawność funkcjonowania wszystkich elementów na stronie i w razie wystąpienia takiej potrzeby, wprowadzić poprawki, aby witryna poprawnie działała.

Featured

Czy strony internetowe wymagają pozycjonowania?

Każdego roku przybywa coraz więcej stron internetowych, ale nie wszystkie z nich generują pożądany ruch i zarabiają na siebie. Samo posiadanie witryny nie sprawi, że osiągniemy nieprzeciętne zyski. Bardzo ważne jest to, aby strony www były zoptymalizowane i pozycjonowane. Konkurencja na rynku jest duża i korzysta z wielu narzędzi internetowych. Jeśli nasza witryna ma zostać zauważona, być często i chętnie odwiedzana, musi być przyjazna dla użytkowników i wyszukiwarek internetowych.

Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe?

Dla niektórych osób pozycjonowanie jest zbędnym wydatkiem, ale w praktyce jest zupełnie inaczej. Kluczewo jest to, aby działania SEO były skutecznie prowadzone. W ten sposób można liczyć na szybki zwrot z inwestycji i na uzyskanie nieprzeciętnych efektów. Konieczna jest oczywiście cierpliwość i pomoc doświadczonego specjalisty. Pozycjonowanie strony www przekłada się na wzrost zainteresowania użytkowników i zwiększenie liczby odwiedzających, którzy mogą stać się w przyszłości klientami. To wszystko wpływa na wzrost szansy na wyższe zyski. Pozycjonowanie witryny jest skutecznym sposobem na zwiększenie ruchu, czyli liczby potencjalnych klientów. Pozwala również na zwiększenie rozpoznawalności w Sieci. Pozwala na zaistnienie w Sieci, czyli na stanie się bardziej widocznym dla Internautów. Konkurencyjne firmy także korzystają z narzędzi SEO, aby to właśnie ich witryna wyświetlała się w top 5-10 wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie strony www pozwala na uzyskanie przewagi nad konkurencją.

Zaletą pozycjonowania jest zwiększanie zaufania użytkowników, oferując im wartościową i wysokiej jakości treść, budując wizerunek eksperta w swojej branży. Możliwe jest trafienie do nowych użytkowników, zwiększając liczbę nowych odwiedzających. Wypracowane efekty są mierzalne. Za pomocą konkretnych narzędzi można monitorować to, czy zamierzone cele zostały wykonane i jakie dały rezultaty. Należy mieć też na uwadze to, że Internauci preferują wyniki organiczne od tych sponsorowanych. Warto wobec tego zadbać o linki naturalne, które są odnośnikami do źródła merytorycznej wiedzy.

Na jakie rozwiązanie zdecydować się przy tworzeniu strony www?

Każda osoba decydująca się na stworzenie strony internetowej, staje przed dylematem wyboru dedykowanego lub gotowego rozwiązania. Każde z nich ma swoje plusy i minusy, które należy poznać jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Nie zawsze konieczne jest nadwyrężanie budżetu i zlecanie stworzenia witryny od podstaw zewnętrznej firmie. Na początek, szczególnie przy ograniczonych finansach, można skorzystać z gotowego szablonu i darmowych narzędzi internetowych.

Tworzenie stron internetowych – dedykowane czy gotowe rozwiązanie?

Jeśli kwestie finansowe nie stanowią żadnego problemu, to naprawdę optymalnym rozwiązaniem dla firmy jest wybranie autorskiego projektu, czyli stworzenie własnej strony internetowej od podstaw. Takie dedykowane rozwiązanie pozwala na zaprojektowanie witryny szytej na miarę – z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji inwestora. Zaletą autorskiego projektu jest unikalność i swoboda twórcza. Można w pełni dostosować projekt do profilu firmy i nie ma potrzeby modyfikowania żadnych szablonów. Pomimo tak wielu zalet, trzeba liczyć się z pewnymi minusami. Największym problemem jest konieczność poniesienia niemałych kosztów. Jest to najdroższa z dostępnych opcji, przez co wiele osób nie może pozwolić sobie na inwestycję w autorski projekt. Ponadto stworzenie, wdrożenie i przetestowanie go wiąże się z długim czasem realizacji. Stworzenie strony www od podstaw zajmuje średni kilka miesięcy lub dłużej.

Inaczej wygląda to w przypadku strony internetowej tworzonej na szablonie. Wykonuje się ją na postawie gotowego projektu. Szablony dostępne są w wielu wariantach na specjalnych serwisach. Wystarczy uzupełnić witrynę swoimi treściami i odpowiednio ją dopasować, co jest znacznie szybsze do wykonania niż tworzenie wszystkiego od podstaw. Szybki czas realizacji i niska cena sprawiają, że rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością. Szablony można dowolnie modyfikować pod kątem zdjęć, rozmiarów elementów czy kolorystyki. Niestety nie ma co liczyć na większe możliwości personalizacji. Takie szablony są powszechnie dostępne dla każdego, a więc mało oryginalne. Nie ma możliwości większej rozbudowy strony ani dodania nowych funkcjonalności.

Dobra strona internetowa, czyli jaka?

Tworzenie stron www jest procesem, podczas którego należy zadbać o kilka istotnych kwestii, mających wpływ nie tylko na jej prawidłowe funkcjonowanie, ale również na odbiór przez użytkowników. Witryna musi być przyjazna dla Internautów, na co wpływa wiele czynników. Najważniejszym etapem jest jej projektowanie, gdzie możliwe jest wybranie i wprowadzenie odpowiednich funkcjonalności. Dobrze zaprojektowana strona www będzie generowała duży ruch. Zwiększy się nie tylko liczba odwiedzających, ale też wydłuży się czas, który na niej spędzają.

Jakie powinny być strony www?

Strona internetowa musi być responsywna, czyli prawidłowo wyświetlać się na każdym urządzenia – łącznie z urządzeniami mobilnymi, w przypadku których ekrany mają różną rozdzielczość. Nie może być tak, że poszczególnie elementy strony są za małe czy za duże lub jest problem z ich poprawnym wyświetlaniem – np. wychodzą poza obręb ekranu czy w ogóle nie można ich załadować. Kolejną kwestią jest to, aby strona szybko działała i wczytywała treści. Ma to znaczenie nie tylko dla komfortu użytkowników, ale też na pozycję w wyszukiwarce internetowej. Jeśli strona długo się ładuje, zwiększa się współczynnik odrzuceń. Interakcje wywoływane przez Internautę również powinny odbywać się szybko. Użytkowników bardzo zrażają do witryny wyskakujące okienka. Nie ma wobec tego sensu z nimi przesadzać. Lepiej jest zrezygnować z nachalnych okienek w formie reklamy czy wezwań do akcji. Korzystniej będzie tego typu elementy umieścić w naturalny sposób w treści strony.

Dobra strona internetowa to taka, która ma czytelną strukturę. Należy zadbać o to, aby konstrukcja witryny była intuicyjna i przyjazna dla użytkowników. Wystrzegać należy się migających banerów, zbyt dużej ilości animacji i umieszczania zbyt wielu informacji w jednym miejscu. W przekazywaniu treści i komunikatów należy zacząć od ogólników i dopiero stopniowo zagłębiać się w szczegóły. Bardzo ważne jest zoptymalizowanie strony, zgodnie z zasadami SEO. Taką witrynę znacznie łatwiej jest znaleźć w wyszukiwarce internetowej. Staje się ona też dużo bardziej przyjazna dla użytkowników.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij