Na jakie rozwiązanie zdecydować się przy tworzeniu strony www?

Każda osoba decydująca się na stworzenie strony internetowej, staje przed dylematem wyboru dedykowanego lub gotowego rozwiązania. Każde z nich ma swoje plusy i minusy, które należy poznać jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Nie zawsze konieczne jest nadwyrężanie budżetu i zlecanie stworzenia witryny od podstaw zewnętrznej firmie. Na początek, szczególnie przy ograniczonych finansach, można skorzystać z gotowego szablonu i darmowych narzędzi internetowych.

Tworzenie stron internetowych – dedykowane czy gotowe rozwiązanie?

Jeśli kwestie finansowe nie stanowią żadnego problemu, to naprawdę optymalnym rozwiązaniem dla firmy jest wybranie autorskiego projektu, czyli stworzenie własnej strony internetowej od podstaw. Takie dedykowane rozwiązanie pozwala na zaprojektowanie witryny szytej na miarę – z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji inwestora. Zaletą autorskiego projektu jest unikalność i swoboda twórcza. Można w pełni dostosować projekt do profilu firmy i nie ma potrzeby modyfikowania żadnych szablonów. Pomimo tak wielu zalet, trzeba liczyć się z pewnymi minusami. Największym problemem jest konieczność poniesienia niemałych kosztów. Jest to najdroższa z dostępnych opcji, przez co wiele osób nie może pozwolić sobie na inwestycję w autorski projekt. Ponadto stworzenie, wdrożenie i przetestowanie go wiąże się z długim czasem realizacji. Stworzenie strony www od podstaw zajmuje średni kilka miesięcy lub dłużej.

Inaczej wygląda to w przypadku strony internetowej tworzonej na szablonie. Wykonuje się ją na postawie gotowego projektu. Szablony dostępne są w wielu wariantach na specjalnych serwisach. Wystarczy uzupełnić witrynę swoimi treściami i odpowiednio ją dopasować, co jest znacznie szybsze do wykonania niż tworzenie wszystkiego od podstaw. Szybki czas realizacji i niska cena sprawiają, że rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością. Szablony można dowolnie modyfikować pod kątem zdjęć, rozmiarów elementów czy kolorystyki. Niestety nie ma co liczyć na większe możliwości personalizacji. Takie szablony są powszechnie dostępne dla każdego, a więc mało oryginalne. Nie ma możliwości większej rozbudowy strony ani dodania nowych funkcjonalności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: