Dobra strona internetowa, czyli jaka?

Tworzenie stron www jest procesem, podczas którego należy zadbać o kilka istotnych kwestii, mających wpływ nie tylko na jej prawidłowe funkcjonowanie, ale również na odbiór przez użytkowników. Witryna musi być przyjazna dla Internautów, na co wpływa wiele czynników. Najważniejszym etapem jest jej projektowanie, gdzie możliwe jest wybranie i wprowadzenie odpowiednich funkcjonalności. Dobrze zaprojektowana strona www będzie generowała duży ruch. Zwiększy się nie tylko liczba odwiedzających, ale też wydłuży się czas, który na niej spędzają.

Jakie powinny być strony www?

Strona internetowa musi być responsywna, czyli prawidłowo wyświetlać się na każdym urządzenia – łącznie z urządzeniami mobilnymi, w przypadku których ekrany mają różną rozdzielczość. Nie może być tak, że poszczególnie elementy strony są za małe czy za duże lub jest problem z ich poprawnym wyświetlaniem – np. wychodzą poza obręb ekranu czy w ogóle nie można ich załadować. Kolejną kwestią jest to, aby strona szybko działała i wczytywała treści. Ma to znaczenie nie tylko dla komfortu użytkowników, ale też na pozycję w wyszukiwarce internetowej. Jeśli strona długo się ładuje, zwiększa się współczynnik odrzuceń. Interakcje wywoływane przez Internautę również powinny odbywać się szybko. Użytkowników bardzo zrażają do witryny wyskakujące okienka. Nie ma wobec tego sensu z nimi przesadzać. Lepiej jest zrezygnować z nachalnych okienek w formie reklamy czy wezwań do akcji. Korzystniej będzie tego typu elementy umieścić w naturalny sposób w treści strony.

Dobra strona internetowa to taka, która ma czytelną strukturę. Należy zadbać o to, aby konstrukcja witryny była intuicyjna i przyjazna dla użytkowników. Wystrzegać należy się migających banerów, zbyt dużej ilości animacji i umieszczania zbyt wielu informacji w jednym miejscu. W przekazywaniu treści i komunikatów należy zacząć od ogólników i dopiero stopniowo zagłębiać się w szczegóły. Bardzo ważne jest zoptymalizowanie strony, zgodnie z zasadami SEO. Taką witrynę znacznie łatwiej jest znaleźć w wyszukiwarce internetowej. Staje się ona też dużo bardziej przyjazna dla użytkowników.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: