Czas na stworzenie strony www

W obecnych czasach trudno jest funkcjonować firmie bez posiadania strony internetowej. Możliwe jest jej stworzenie przy niewielkich kosztach, decydując się na gotowe rozwiązania, ale nie zawsze jest to najbardziej optymalna opcja. Strona www powinna zostać stworzona zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami firmy oraz być dostosowana do profilu branży. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie autorskiej witryny i powierzenie tego zadania profesjonalistom z doświadczeniem.

Tworzenie strony www – od czego zacząć?

Jeszcze przed skontaktowaniem się z firmą zajmującą się tworzeniem stron, należy określić potrzeby biznesowe przedsiębiorstwa. Niektórzy potrzebują witryny stricte do sprzedaży, drudzy do zwiększenia rozpoznawalności marki, a jeszcze inni do przedstawienia oferty. Opracowywanie projektu powinna opierać się na użytkownikach strony i celu, dzięki czemu łatwiej będzie dobrać odpowiednie elementy. Potrzeby klienta i użytkowników można poznać dzięki briefowi. Ważne jest to, aby został właściwie skonstruowany i prawidłowo wypełniony. Im więcej szczegółów zostanie w nim zawartych, tym możliwe będzie stworzenie lepszego projektu. Kolejnym krokiem jest opracowanie makiety, czyli pierwszego projektu wyglądu witryny. Jest to nic innego jak koncepcja jej działania, wraz z rozmieszczeniem poszczególnych elementów. Na podstawie takiego szkicu graficy i programiści będą mogli zająć się kolejnymi etapami prac.

Podczas tworzenia strony internetowej należy zadbać o oprawę graficzną. Dalej jest kwestia kodowania witryny i dopasowania grafik. Konieczne jest wybranie odpowiedniego języka programowania. Kolejnym etapem jest wybór domeny i serwera. Domena jest nazwa strony, która musi zawierać nazwę firmy. Z kolei na serwerze przechowywane są baza danych i wszystkie pliki znajdujące się na stronie. Ważne jest to, aby wybrać serwer ze stałym dostępem do zasilania i sieci internetowej. Lepiej jest unikać darmowych rozwiązań, które wiążą się z wieloma ograniczeniami, niestabilnością i sporą ilością reklam. Warto także zainstalować system do zarządzania treściami na stronie, czyli wdrożyć CMS. Na koniec należy przeprowadzić testy, czyli sprawdzić poprawność funkcjonowania wszystkich elementów na stronie i w razie wystąpienia takiej potrzeby, wprowadzić poprawki, aby witryna poprawnie działała.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: